ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΗ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ 15/3/2023

Εκδηλώσεις Νέα
Με εξαιρετική επιτυχία διοργανώθηκε σήμερα στο 10ο Δ.Σ. ΞΑΝΘΗΣ η πρώτη εθελοντική αιμοδοσία!
Όλοι οι μαθητές παρακολούθησαν δια ζώσης τη διαδικασία και ενεπλάκησαν όλο το προηγούμενο διάστημα με το θέμα, δημιουργώντας ζωγραφιες, κολάζ, βίντεο, παρουσιάσεις, animation….
Θεωρώντας ότι η πληροφόρηση και η ευαισθητοποίηση των μικρών μαθητών είναι βασικό βήμα υιοθέτησης της επιθυμητής συμπεριφοράς, αλλά και προσδοκώντας η σημερινή πρώτη επιτυχημένη προσπάθεια να αποτελέσει την απαρχή ενός πετυχημένου θεσμού, θα ήθελα να ευχαριστήσω από καρδιάς τον σύλλογο εθελοντών αιμοδοτών Ξάνθη “Η ΑΓΑΠΗ” και ιδιαίτερα τον πρόεδρο του κ. Γιάννη Παπαχρόνη και τις υπέροχες εθελόντριες κυρίες του συλλόγου, τη μονάδα κινητής αιμοδοσίας του Γ.Ν. ΞΑΝΘΗΣ, το Δ.Σ. του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων του σχολείου, όλους τους γονείς και φίλους που αιμοδοτησαν, και όλους τους ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΎΣ του σχολείου που μοιραστηκαμε το όραμα και συνεργάστηκαμε αρμονικά για το σημερινό επιτυχημένο αποτέλεσμα !!!!